• Domov
  • //
  • Články
  • //
  • Vodík pre prvý bratislavský elektrobus s palivovými článkami v pravidelnej prevádzke
advanced divider

Vodík pre prvý bratislavský elektrobus s palivovými článkami v pravidelnej prevádzke

Líder v oblasti technických plynov - messergroup.sk

Začiatkom augusta 2023 uviedla bratislavská MHD do prevádzky svoj prvý elektrobus na palivové články (FCEB). Bratislava je tak prvým mesto na Slovensku, ktoré využíva autobus v pravidelnej prevádzke. D autobusu sa tankuje náš vodík vo vodíkovej čerpacej stanici Messer Tatragas vo Vlčom Hrdle.

Pri dopĺňaní paliva vo Vlčom Hrdle sme dosiahli významný pokrok v efektivite procesu. Plnenie paliva vodíkom trvá len približne 20 minút, čo umožňuje rýchle nasadenie vozidiel na linku a minimalizuje prestoje, čím zvyšuje spoľahlivosť verejnej dopravy.

Líder v oblasti technických plynov - messergroup.sk

Ak vás zaujímajú alternatívne palivá, prečítajte si o možnostiach využitia vodíka. Dozviete sa viac aj o našej plničke vo Vlčom hrdle, ktorá je na Slovensku prvá svojho druhu.

Vyskúšali sme si to na vlastnej koži vďaka Stredoeurópskej H2 Bus Roadshow. Autobus CAETANO H2 City Gold jazdil 3 dni na bežnej linke trnavskej mestskej hromadnej dopravy. O palivo sa postarala naša mobilná plnička vodíka. O budúcich plánoch vodíkovej dopravy, nielen v Trnave, sa potom hovorilo na seminári, ktorý nájdete: